top of page

סדר בביטוחים - כך תעשו זאת נכון!

זוכרים את אותו רגע שפתחתם את רשימת החיובים בכרטיס האשראי וראיתם המון שורות לא מוסברות? 

הבשורה הטובה היא שאתם לא לבד. הבשורה הרעה היא שהפכתם להיות מעין "זומבים" של חברות הביטוח שמשלמים מדיי חודש על ביטוחים ואין להם מושג אם צריך את אותם ביטוחים ואם יש להם כפלי ביטוח או חוסר התאמה לצורך האישי.

האם אתם יודעים על מה אתם מבוטחים?

כל כך הרבה מקרים נתקלנו בהם המבוטח היה מכוסה בביטוח תאונות אישיות על "רכב דו גלגלי" בעוד שמימיו לא עלה על כלי כזה, או שחדל לרכב על כלי דו גלגלי מזה מס' שנים.  כל כך הרבה פעמים נתקלנו במקרים בהם המבוטח פנה לקופת החולים לטובת ניתוח או מס' ניתוחים והתפשר על מס' רב של אפשרויות שעמדו לו אם היה פונה באופן פרטי לניתוח במימון חברת הביטוח בה הוא מבוטח.  

החלק המעניין פה הוא שכמו שהפתגם אומר "פרייארים לא מתים אלא רק מתחלפים", כך המציאות הופכת לקלישאה.

חברות הביטוח חוגגות על פער המידע הזה וזו הסיבה שהן יערימו קשיים רבים כאשר תנסו לעשות סדר בתיק הביטוח שלכם ולהבין מה קורה שם.

שאלות והגיגים מעולם "סדר בביטוחים"

כדי להמחיש כמה קיצוני וכמה התופעה נפוצה, הכנו מס' משפטים אשר אנו בטוחים שלפחות אחד אם לא כולם מתאימים לתחושותיכם וכמובן התשובות שלנו לשאלות המיוחדות האלו.

לקוח: אנחנו מבוטחים בביטוח קבוצתי דרך אשתי/בעלי, אין לי מושג אבל על מה ומי מכוסה!

תגובת מאנימרקט: אנו שמחים שדאגת לבטח את עצמך בביטוח קבוצתי, חשוב להבין שישנם מס' רבדים בכל ביטוח קבוצתי, האם יתכן ואת/ה נמצא ברובד הבסיסי? כמו כן, חשוב להבין שבביטוח קבוצתי ניתן מענה להמון מקרים בתחום מסויים אך היקפי הכיסוי אינם מלאים כמו אלו הנרכשים באופן פרטי (שים לב ביטוח חיים קבוצתי אינו מוצר כל כך נפוץ כמו ביטוח בריאות, יתכן ואתה מבוטח רק בביטוח בריאות קבוצתי לכן בכל מקרה נמליץ לעשות השוואת מחירי ביטוח חיים).

לקוח: יורדים לי כל הזמן חיובים מהכרטיס אבל לא יודע כמה ולאן!

לקוח: יש לי כפל ביטוח, איך אפשר לדעת?

לקוח: אני מבוטח/ת במגדל, הראל וכלל או רגע, יכול להיות שרק מגדל והראל, לא בטוח צריכ/ה לבדוק!

לקוח: אין לי מושג מי מבטח אותי ואיפה, מקווה שלא אצטרך את הביטוח כי אז לא אדע מאיפה להתחיל.

לקוח: אני חייב/ת לעשות סדר בביטוחים שלי, זה לא הגיוני שאני משלמ/ת כל כך הרבה על ביטוחים!

תגובת מאנימרקט: יש לנו את כל הכלים לבדוק על מה אתה מבוטח, הדרך הנכונה הינה הצלבת המידע מכרטיס האשראי אל מול הר הביטוח ואל מול העתקי פוליסה מכל חברה וחברה. התהליך הינו פשוט וקל ונעשה באמצעות איש מקצוע בעל רישיון בלבד!

לקוח: אני משלמ/ת בביטוח שעולה לי 100 שקל בביטוח ישיר ויש בו הכל, הנציג אמר לי!

תגובת מאנימרקט: את/ה בטח לא חושב/ת ש-100 שקלים יכולים לבטח אותך ואת משפחתך בצורה הולמת ובטח שלא היית מסתמכ/ת על מילתו של נציג שירות ש"פעם אמר לך"... הרי את/ה בוגר/ת ונבונ/ה ובעל יכולת ביקורת עצמית והבנה מינימאלית שלא עבדו עליך. אנו בטוחים שאם תעש/י בדיקה קטנה תגיע/י למסקנה בעצמך ותבינ/י שאת/ה לא מבוטח/ת כמו שהיית רוצה!

לקוח: אני בטוח סתם משלם על דברים שאני לא צריך, אבל למי יש זמן לבדוק!

תגובת מאנימרקט: פיתחנו במיוחד עבור מקרים כאלו, את המודלים ותהליכי העבודה שלנו כדי להתאים לך את הביטוח בהתאם לצורך האישי.

 

לקוח: פעם מישהו אמר לי שיש לי אחלה תכנית ולא לגעת בה!

תגובת מאנימרקט:  מצויין, יכול מאוד להיות שזה נכון, זוהי כעת הזדמנות עבורך לבדוק אם באמת מדובר בתכנית טובה והפעם מול איש מקצוע בעל רישיון ולא "מישהו"


לקוח: מתקשר אליי איזה נציג חמוד פעם בחודשיים ומעדכן לי את הביטוחים, בטוח שאני מכוסה פיקס!

תגובת מאנימרקט: את/ה בטח שלא היית סומכ/ת על נציג מכירות, כמו שלא היית ניגש/ת לבית משפט ללא ליווי של איש מקצוע - עו"ד. זוהי הזדמנות עבורך לקבל אינדיקציה מאיש מקצוע בעל רישיון שלא עובד בחברת הביטוח.


לקוח: יהיה בסדר, אני לא מתכנן שיקרה לי כלום!

תגובת מאנימרקט: זוהי לא תשובה רציונאלית של אדם בוגר, זו תשובה מתחכמת ומתחמקת כי אינך מעוניינת להתעסק בנושא ה"מגעיל" הזה שנקרא ביטוח, אנחנו בטוחים שאם תיכנס/י לבית חולים, לא תמצא/י מישהו שתיכנן להיות שם. כמו גם, בבית עלמין, אנו בטוחים שאף אחד מהמתים לא תכנן למות בטרם עת. 

לקוח: אין לזה סוף, כולם רוצים לעשות לי סדר בביטוחים, אני יודע הכי טוב לא לעשות כלום!

תגובת מאנימרקט:  לאחרונה התופעה של סדר בביטוחים, הלכה והתרחבה, הסיבה לכך פשוטה למדי, הנחיות משרד האוצר בחוזר צירוף לביטוח.

חשוב שאת הסדר בביטוחים תבצע/י מול בעל רישיון ולא מול טלפן מכירות. אנו עדים למקרים רבים בהם נציגי מכירות טלפוניים העבירו מידע מטעה ללקוחות תוך שקרים וחוסר מקצועיות אשר עלול להביא לנזק כלכלי עצום. אנו מציעים להעמיד איש מקצוע מטעמנו בעל רישיון שיוכל לנתח את התיק שלך ולתת מסקנות מהימנות.

bottom of page