top of page

האמת שחברות הביטוח מנסות להסתיר מכם

שימו לב לנתון הבא, ע"פ הערכות האוצר לכ-80% מהציבור קיים כפל ביטוח! במילים אחרות אם תסתכלו ימינה ושמאלה, ל-4 מתוך 5 אנשים שתראו יהיה כפל ביטוח.  המשמעות של נתון זה מאוד קשה ולכן משרד האוצר שם לעצמו כייעד לצמצם את התופעה. 

מאנימרקט השוואת מחירי ביטוח

לאחרונה, השיק משרד האוצר את אתר "הר הביטוח" שמטרתו לבדוק איפה יש לכם ביטוחים, כמה משלמים על כל ביטוח ומידע בסיסי ראשוני. לצערנו הרב, בשל פער בידע מקצועי שנובע מחוסר חינוך פיננסי נאות כבר בשלבי הבגרות (ייעד בפני עצמו של משרד החינוך עליו נרחיב בהמשך), האתר אמנם נפלא ומאוד יעיל, אך מהווה לא יותר מ"כוסות רוח למת".

ביטוחים על פי צורך ולא כמוצר מדף

כיום, מרבית הישראלים מתבלבלים וחושבים שביטוח הינו מנוי אצל חברת הביטוח או מוצר מדף. רכישות קבוצתיות - כמו ביטוח קבוצתי, בחלק מהמקרים מהווה ביטוח טוב ומאוד משתלם, אך ברוב המקרים אינו תואם את הצורך המשפחתי והאישי. יחד עם זאת, ביטוחים אלו מהווים את אחת הסיבות לכפל ביטוח.

 

לדוגמה, ברוך הוא מורה למתמטיקה בבית ספר תיכון וחבר בהסתדרות המורים,  נציגה טלפונית מטעם חברת הראל הציעה לו להצטרף לפוליסה קבוצתית ברובד הבסיסי שלה בעלות של כ-55 ש"ח בלבד לחודש לכל המשפחה. ברוך זכר שאשתו רכשה ביטוח בריאות פרטי מקיף יותר תחת חברת מגדל, עליו משלמים הם כ-400 ש"ח לחודש, אך חשב שיכול להיות טוב יותר אם יהיה לו ביטוח נוסף.  

רכישה אימפולסיבית 

מי מאיתנו לא קיבל לפחות אחת בשבוע הצעה חד פעמית, בלעדית ומיוחדת לרכישת ביטוח בעלות של שקל אחד ליום? אמנם רובנו יודעים להתמודד עם נציגי המכירות הטלפונים בגבורה ויודעים איך לסיים את השיחה מבלי להעמיס ביטוח נוסף, אך לפעמים בהיסח הדעת אנו משתכנעים ומצטרפים לביטוח שכלל אינו נחוץ לנו. 

 

לדוגמה, דינה הינה פנסיונרית אשר מצאה את עצמה מבוטחת כבר שנתיים בביטוח תאונות אישיות הכולל ספורט אתגרי ורכיבה על אופניי שטח. מותר לציין שהספורט היחידי שעושה דינה הוא שחיה 3 פעמים בשבוע בבריכה המחוממת בקאנטרי קלאב שליד ביתה. כמובן שדינה שכחה שנציגת המכירות התקשרה אליה בדיוק שעשתה בייביסיטר ל-3 נכדיה ולא ממש הקשיבה לדבריה. 

אריזה מהממת ותוכן אין

הציעו לכם לרכוש ביטוח מיוחד לרגל יום הולדת 60? או ביטוח ייחודי למחזיקי כרטיס אשראי? יכול להיות שחברת הביטוח פנתה אליכם בהצעה חד פעמית, לשדרוג הביטוח הקיים? "תוכלי לשדרג את הפוליסה בעוד כמה שקלים בודדים ולרכוש ביטוח מיוחד ומשופר?"

אם אתם רוכבים על אופנוע, בטוח שנציג המכירות של חברת הביטוח ממנה קניתם את ביטוח החובה, אמר לכם שאתם חייבים חייבים ביטוח תאונות אישיות לרוכבי אופנועים (בבדיקת האותיות הקטנות תגלו שאותו ביטוח לא מכסה רכב דו גלגלגי ממונע - אבל זה כבר נושא אחר לגמרי). 

ישראלים רבים, לא טורחים לבדוק בכלל איזה ביטוח מציעים להם, מה הוא כולל, האם יתכן ואפשר להשיגו במחיר טוב יותר בחברה אחרת מבלי בכלל להיות שייך לארגון המסויים שבשלו פנו אליהם. חשוב שתבינו, פרסומאים מאז ומתמיד אוהבים לארוז את אותו מוצר באריזה חדשה ולמכור אותו באופן ייחודי וחד פעמי. לכן, אין דבר כזה הטבה מיוחדת, עצרו, בדקו והתייעצו עם איש מקצוע. 

השוואת מחירי ביטוח - נצלו את התחרות

מהפכת השוואות המחירים, כעת גם באתרי האינטרנט של סוכנויות הביטוח. ההשוואות מתחילות מביטוחים בסיסיים כמו ביטוחי רכב ועד השוואת מחירי ביטוח בריאות או  ביטוח חיים. נצלו את הכוח שלכם כצרכנים חכמים והשוו מחירים, באמצעות בדיקה כזו תוכלו לחסוך מאות ואפילו אלפי שקלים בשנה.

 

חשוב לנו לעזור לכם ולתת טיפ חשוב, אם חברת ביטוח טוענת בכתבה מסויימת או במאמר באתר שלה, שהיא תבצע עבורכם השוואת מחירים, היזהרו והישמרו לכם. עצרו לרגע! האם נראה לכם הגיוני שחברת ביטוח מסויימת, תבצע עבורכם השוואה מול מתחרותיה ובמקרים מסויימים תדגיש, כי המתחרה זולה יותר? -בין אם חברת ביטוח מתחייבת למחיר הזול ביותר או מתחייבת להכות את המחיר שיש לכם, חשוב שתבינו, ההתחייבות של אותה חברה, היא אך ורק להכות את מחיר המחירון של הביטוח שאתם משלמים היום ולא המחיר שתוכלו לקבל לאחר הנחה!

לסיכום, יש לכם הרבה כלים, כל שאתם צריכים זה להשתמש בהם!

הכנו עבורכם מחשבון קל לשימוש בו תוכלו להיעזר לטובת בדיקת תיק הביטוח שלכם ולטובת בדיקת כפל ביטוח.

רוצים להתנסות בו?

bottom of page